Dlaczego nasza Uczelnia

SŁOWO REKTORA

Szanowni Państwo,

zdaję sobie sprawę, że zbliża się dla Państwa najważniejszy czas w życiu. Czas wyboru kierunku studiów i uczelni, z którą zwiążecie się na najbliższe kilka lat swojego życia. Pragnę zaprosić Państwa do rozpoczęcia kolejnego etapu życia– nauki w naszej Uczelni, w której pełnię rolę Rektora.

O wyjątkowości naszej Uczelni świadczy różnorodność kierunków, które oferujemy. Jesteśmy Uczelnią nowoczesną i dbamy o przyszłość naszych studentów. Współpracujemy z lokalnym środowiskiem, aby zagwarantować naszym studentom, wszystko co najlepsze dla ich dalszego rozwoju. Nasza kadra naukowo-dydaktyczna dba o wysoki poziom kształcenia oraz dokłada wszelkich starań, aby czas spędzony na studiowaniu, kojarzył się Państwu z samymi Pozytywnymi wspomnieniami. Dbamy również o to, aby był to czas w pełni wykorzystany na samorealizację naszych studentów, a w przyszłości skutkował dostaniem wymarzonego miejsca pracy.

Mając na celu wysoki poziom nauki naszych studentów, pragniemy zaoferować odpowiednio przygotowane sale dydaktyczne, wyposażone w nowoczesny sprzęt naukowy.

Jestem głęboko przekonany, że wybierając naszą Uczelnię, znajdziecie Państwo bardzo dobre warunki do pogłębiania swojej wiedzy, niezbędnej do pracy w wymarzonym zawodzie. Zdobywanie kwalifikacji, to również poszerzanie swoich zainteresowań w prężnie działających organizacjach studenckich i kołach naukowych.

Oferujemy Państwu bogaty pakiet stypendiów w formie pomocy socjalnej dla studentów w trudnej sytuacji materialnej, dla osób niepełnosprawnych, ale też za dobre wyniki w nauce. Dodatkowo osobom znajdującym się w trudnej sytuacji, w wyniku zdarzenia losowego, przyznajemy pomoc finansową w postaci zapomogi. Istotny również do rozważenia, wydaje się być fakt kosztów studiowania w Wałczu, który w porównaniu z większością innych uczelni, wydaje się być stosunkowo niski. Ponadto współpracujemy z zagranicznymi uczelniami w programie Erasmus+. Nasi studenci i współpracownicy wyjeżdżają na naukę i praktyki do zagranicznych uczelni w Unii Europejskiej.

Z życzeniami wielu sukcesów

Rektor
Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałczu
dr Dariusz Skalski